Ознака: победа

Ракомет

(ВО ЖИВО) Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански. Црвено-црните херои денеска слетуваат на скопскиот аеродром. Шампионските срца заслужуваат величествен пречек! Со повик за пречек се јави и навивачката […]

Ракомет

Браво момци! Вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната

Вардар е нов шампион на Европа, откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24. Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на […]

Ракомет

ВИДЕО: Дали је ово могуче? Коментаторите во шок по подвигот на Вардар!

„Нешто неверојатно, дали е ова можно, ова е бајка која сè уште трае“, беа само дел од зборовите на коментаторите на директниот пренос на финалето на Лигата на шампионите меѓу […]

Ракомет

„Вардарци“ во екстаза: Радувајте се шампиони – заслуживте!

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа! Вторпат! Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24. Wild celebrations from an […]

Ракомет Спорт

Ракометарите од соблекувална: Има само една вистина има една МАКЕДОНИЈА! (ВИДЕО)

После рутинската победа на Македонија над Бахреин, втор меч од Светското Првенство во Ракомет, со одличен резултат од 28 наспроти 23, Македонија се искачи на првото место на табелата во […]