Ознака: победа

Македонија Останати спортови

“Баделки“ убедливо ја победија екипата на “Шкупи“

Сениорките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода продолжуваат да редат победи во македонското женско кошаркарско првенство. Вчера на домашен терен “Баделки“ убедливо ја победија екипата на “Шкупи“, со резултат […]

Македонија Црна хроника

Почина Благој Истатов

На 71-годишна возраст денес почина едно од најголемите имиња на македонскиот фудбал Благој Истатов, информираа денес од неговото семејство. Тој е едно од најлегендарните имиња кое остави силна трага во македонскиот […]

Сцена

Во секси издание Нивес Целзиус ја прослави победата на Хрватска

Хрватската пејачка и глумица, а за многумина и старлета, не пропушти да го прослави пласманот на финалето на „коцкестите“ со провокативна фотка на социјалните мрежи. Секој натпревар Нивес Целзиус е […]

Меѓународен фудбал

Хрватите четири натпревари играа во црни дресови – Каква приказна се крие зад ова?

Репрезентацијата на Хрватска со историски успех се пласираше во финалето на Светското фудбалско првенство кое се одржува во Русија, по синоќешната победа над Англија со 2:1. Фудбалерите на Хрватска повторно […]

Меѓународен фудбал

„Да можеа ќе го запалат“- хрватските фудбалери направија хаос во хотелот

Се повеќе од јасно е дека малкумина Хрвати вчера можеа да заспијат по историската победа на „коцкестите“ над Англија, а со тоа и обезбедија пласман во финалето на СП. Не […]

Меѓународен фудбал

Луда хрватска свадба: Ја прекинаа свадбата, а по победата го „запалија“ ресторанот

Хрватската репрезентација и донесе голема радост на Хрватска, но и на Балканот вчера откако ја совлада Русија и се пласираше во полуфиналето на СП. Овие денови Хрватска живее за и […]

Историја

АЛЕКСАНДАР УБИВА ШЕСТ ИЛЈАДИ ГРЦИ ВО ТЕБА!

Македонците немале никакви етнички и биолошки врски со Грците – АЛЕКСАНДАР УБИВА ШЕСТ ИЛЈАДИ ГРЦИ ВО ТЕБА Еден од најголемите докази дека Македонците немале никакви етнички и биолошки врски со […]