Ознака: ПОВИК

Историја

Македонија не им припаѓа на соседите, таа им припаѓа на Македонците!

„Ние се обрнуваме до сите Македонци, без разлика на вера и раса, и ги колнеме да ги заборават своите стари омрази, инспирирани однадвор, и личните расправии за да се здружиме […]

Вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ по повик за интерес 2017 година

Се известуваат сите правни субјекти купувачи на огревно кои имаат регистрирано склад за промет на дрво и дрвни сортименти дека ЈП”Македонски шуми” ќе отпочне со продажба на огревно дрво и склучување на договори за […]

Вести

Во јануари повик за користење средства од ИПАРД Програмата

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој во јануари 2017 година ќе објави Јавен повик за доставување барања за користење финансиски средства од петтата компонента на Инструментот за […]

Вести

Еден од напаѓачите на црквата повикува на уништување на Франција

Агенцијата на Исламска држава Амак вчера објави видео на кое еден од напаѓачите на црквата во северна Франција ги повикува сите муслимани да ја уништат оваа земја, јави Танјуг.На снимката, […]

Живот

МАЈКА ПРЕД ОЧИТЕ НА СОПРУГОТ ГИ УБИЛА ДЕЦАТА И МУ РЕКЛА: Ова е…

Голема трагедија. Американка со истрели од огнено оружје ги убила двете ќерки по жестока кавга со сопругот.  Медисон (17) и Тејлор Шитс (22), ги изгубиле животите откако ги убила нивната […]

Занимливости

Брачна двојка повика полиција бидејќи „мачката ги држи како заложници“

Полицијата од американската сојузна држава Висконсин беше изненадена откако прими повик од брачна двојка која побара полициска интервенција бидејќи нивната мачка ги „држи како заложници“.На аудиоснимката која е објавена на […]