Ознака: поврдени

Балкан

Расте бројот на повредени во Косово, полицијата пука

Косовската полиција во соработка со полицискиот инспекторат спроведува операција на северот на Косово во која се уапсени неколкумина полициски службеници и неколку граѓани осомничени за вмешаност во шверцување во Зубин […]