Ознака: повреда

Сцена

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скршила стапалото додека танцувала

Бритни Спирс на Инстаграм објавила болна снимка од моментот кога го скршила стапалото додека танцувала. 38-годишната танчерка танцувала во студио, а потоа се слуша вознемирувачкиот звук од кршењето. Бритни паднала […]

Вести

Средношколец од Корчагин повреден на екскурзија во Прага

Средношколец од скопската гимназија Раде Јовчевски Корчагин утрово паднал по пожарникарски скали во хотел во Прага, објави 24 инфо. Ученикот се здобил со повреди, однесен е на преглед во една […]

Вести

Две патнички од превртениот автобус кај Лесковац се уште во животна опасност

Две патнички од македонскиот автобус, кој вчера имаше тешка сообраќајна несреќа кај Лесковац, се уште се во животозагрозувачка состојба. Тие се наоѓаат во Клиничкиот центар во Ниш и приклучени се […]

Црна хроника

Средношколец прегазен во Штип хоспитализиран со тешки повреди, автомобилот го влечен неколку метри

На булеварот „Гоце Делчев“ во Штип утрово се случи сообраќајна несреќа во која тешко е повреден пешак. Несреќата се случи во 9 часот и 10 минути на пешачки премин кога […]

Ракомет

Познато кога ќе се знаат повеќе детали за повредата на Лазаров

Поради повреда капитенот Кире Лазаров во 11. минута го заврши натпреварот против Шпанија, неизвесно е дали ќе може да ѝ помогне на репрезентацијата и во последните два натпревари.Македонија е непрепознатлива на […]

Вести

Велосипедист удрен со автомобил, во кома пренесен на Ургентен

На 02.12.2017 година во 17:30 часот во Скопје на крстосница од булевар „8-ми Септември“ со улица „Момин Поток“, патничко моторно возило „Фиат Добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.(61) […]