Ознака: повредени четири лица

Македонија

Воз удри во патничко возило во Прилеп, повредени четири лица

Воз удри во патничко возило, во кое се превезувале пет лица, кои патувале на работа. Во несреќата се повредени четири лица. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство и увидна екипа […]