Ознака: повремен дожд

Вести

Облачно со повремен дожд и засилен ветер

Времето претпладне ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието […]

Вести Македонија

Облачно со повремени врнежи од дожд и умерен ветер

Времето во земјава денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од […]

Вести Македонија

Претпладне облачно, попладне повремен дожд

Времето во земјава денес ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно со повремен дожд

Во земјава денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура […]

Вести Македонија

Претпладне дожд, попладне сончеви периоди

Изутринава и претпладнево времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе […]