Ознака: повремен снег

Вести

Студено време со силен ветер, повремен снег во северните и источни делови

Времето ќе биде променливо облачно, студено и ветровито. Претпладне во северните и источните делови со повремени врнежи од снег со послаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер, кој во источните […]