Ознака: повторно дожд

Вести Македонија

Вонредна временска прогноза – повторно дожд за викендот

По денешната преодна стабилизација за петок и деновите од викендот УХМР најавува посвежо време со дожд кој на некои места ќе биде пороен. Утре и во сабота во попладневните часови ќе има појава […]