Ознака: повторно дожд

Вести Македонија

Денес сончево со локална облачност, од сабота повторно дожд

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, и ќе дува слаб ветер од променлив правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Дневните температури ќе се движат […]

Вести Македонија

Вонредна временска прогноза – повторно дожд за викендот

По денешната преодна стабилизација за петок и деновите од викендот УХМР најавува посвежо време со дожд кој на некои места ќе биде пороен. Утре и во сабота во попладневните часови ќе има појава […]