Ознака: повторно

Македонија

На Јанева повторно ѝ се слошило, со полициско возило вратена во притвор

На специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева, која од притвор со полициска придружба беше однесена на погребот на нејзината мајка во Гевгелија, денеска повторно и` се слошило. Како што објавуваат […]

Свет

По третпат во еден месец Меркел повторно се тресеше (ВИДЕО)

И денес додека стоеше до финскиот премиер Анти Рине за време на воените почести по повод неговото доаѓање, германската канцеларка Ангела Меркел е забележана како се тресе и тоа по третпат […]

Свет

Вулканот Етна повторно проработе

Најактивниот во Европа, италијанскиот вулканот Етна вчера еруптираше и почна да исфрла лава, што тече по должина од неколку стотини метри. Првите пукнатини се отвориле на југоисточниот дел од кратерот, како […]

Македонија

Николовски непријатно изненаден што Вице Заев повторно не се појави на рочиште

По денешното рочиште на судењето во Основниот суд Скопје 2, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алексанар Николовски изјави дека е непријатно изненаден што братот на премиерот Зоран Заев, Вице, повторно не се […]

Македонија

Законите што не ги потпиша Иванов повторно пред пратениците

Законите, меѓу кои и за заштита од дискриминација, за ОТА и електронски комуникации, кои претседателот Ѓорге Иванов одби да ги потпише и ги врати во Собранието, денес повторно треба да се […]

Свет

Аја Софија во Истанбул повторно ќе стане џамија?

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека постои можност поранешната црква Света Софија (Аја Софија) во Истанбул, која сега е музеј, по локалните избори закажани за 31 март да стане […]

Култура

Асаф Адеми: Сите одбиени проекти повторно ќе бидат разгледани

Сите одбиени проекти повторно ќе бидат разгледани, изјави денес во Берлин министерот за култура Асаф Адеми, по реакциите на јавноста за резулатите од годишната програма за национален интерес на Mинистерството […]