Ознака: погреб

Вести

Учествувал и во дизајнирањето на автомобилот – ковчегот на принцот Филип ќе биде пренесен во овој модел на возило

Ковчегот со принцот Чарлс до капелата Свети Џорџ ќе биде пренесен во посебен автомобил Ленд Ровер во чие дизајнирање учествувал и самиот принц. Иако погребот ќе биде сведен на присуство […]

Сцена

КРАЛИЦАТА СКРШЕНА! Таа донесе ВАЖНА ОДЛУКА во врска со доаѓањето на принцот Хари на погребот!

Еве за што станува збор! Принцот Филип ќе биде погребан во сабота наутро. На погребот ќе присуствуваат сите членови на британското кралско семејство, а она што ги загрижуваше сите до […]

Сцена

Ден по погребот на Шабан и музичарот со кого загинаа погребан со омилената песна од Шаулиќ која го опишува неговиот живот

Ден по погребот на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ е погребан музичарот Мирсад Кериќ кој воедно беше и возач при кобната несреќа во Германија. Музичарот кој беше долгогодишен соработник […]

Сцена

Шабан ќе биде погребан утре со овие три работи без кои не можеше да живее

Трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан утре на 22 февруари во алејата на заслужните граѓани во Србија. Откако претходно српските медиуми пишуваа дека семејството ќе му ја исполни […]

Видео

На свадба ли ја носат, на погреб ли ја носат? Плаче срце да ти се искине (видео)

Нешто го мачи девојчево… Во светот на љубовта венчавката треба да биде најсвечениот и најсреќниот чин. Но сепак се уште во многу земји постојат бракови кои се склучуваат по нарачка. […]

Сцена

Речиси целата музичка естрада дојде на погребот на Влатко Илиевски

Речиси целата музичка естрада денес дојде на градските гробишта во Ѓорче Петров да го испрати пејачот Влатко Илиевски во неговиот вечен дом, пренесува А1он. Освен семејството, неговите музички колеги, тука […]

Сцена

Драгана Мирковиќ почна да зборува за Синан, па се расплака!

Драгана Мирковиќ многу ја потресе смртта на колегата Синан Сакиќ! Фолк легендата Синан Сакиќ погребан е денеска во родната Лозница. Семејствотто, пријателите и колегите го испратија Синан на вечното почивалиште. […]