Ознака: погреб

Сцена

Авичи се уште не е погребан: Семејството тоа ќе го направи далеку од очите на јавноста

Иако помина речиси еден месец од неговата смрт, Авичи, се уште не е погребан. Неговото семејство вчера објави соопштение во кое стои дека погребот ќе биде затворен за јавноста, а […]

Сцена

Цетински откри зошто не присуствувал на погребот на човекот кој го прегази

Вчера на гробиштата во Ровињ беше погребан 62-годишниот Ибрахим Кевљанин, кој настрада во сообраќајна несреќа во која учествуваше Тони Цетински.На погребот присуствувало семејството и најблиските пријатели на господинот, но не […]

Балкан

Во ковчегот ставиле погрешно тело- семејството во шок

Бранка Богдановиќ од Србија за малку ќе ја закопале на погрешни гробишта, и тоа наместо во родното Ваљево, во Белград.Погребот на 67-годишната пензионерка Бранка доцнел пет часа, бидејќи телото со […]

Вести

Џорџ Мајкл погребан три месеци после смртта

Британскиот пејач Џорџ Мајкл, кој почина пред повеќе од три месеци, погребан е вчера, соопшти неговото семејство после приватната церемонија.– Можеме да потврдиме дека Мајкл е погребан во присуство на […]

Живот

Тинејџер се разбуди на сопствениот погреб

Седумнаесет години Индијац Кумар Марењад беше многу тешка состобја, кога тој бил нападнат и каснато од бесно куче.После тоа лежел во болница  со висока температута, а доктотите на неговите родители […]

Занимливости

На погребот на татко му викнал 50 стриптизети

Син на тајвански политичар ангажирал 50 стриптизети кои танцувале на 50 џипови, предизвикувајќи застој во сообраќајот на необичниот погреб на неговиот татко неодамна починатиот владин функционерТунг Хсианг, починал на 76-годишна […]

Балкан

Семејството Трамп тагува поради смртта на дадилката Милка

Семејството и пријателите ја испратија Милка Милисављевиќ во вечното почивалиште.Таа на Балканот стана позната по тоа што во седумдесеттите години ги чуваше децата на новиот американски претседател Доналд Трамп. Но, најголемо […]

Сцена

Скандал на погребот наменет за мајката на Гастоз: Неговата девојка почнала да…

Денес во 13 часот, Ненад Маринковиќ Гастоз ја погреба мајка му Гоца во Свилајнац. Но, неговата девојка, фризерката Зорица Дукиќ, се погрижи овој ден да помине во караница откако брутално […]