Ознака: погреб

Црна хроника

Чапокоензе ги чека загубените синови: Последен поздрав од 100.000 навивачи!

Денеска во градот Чапокоензе ќе пристигнат телата на фудбалерите кои загинаа пред неколку дена во авионската несреќа која се случи во близината на колумбискиот град Меделин.Предвидено е на аеродромот во […]

Балкан

Ќерка ѝ се самоубила зашто биле сиромашни, а сега нема пари ниту да ја погребе!

С.М. (30) оваа недела извршила самоубиство во Мостар, а телото го пронашла нејзиата мајка Сенка Мерџо.- Тргнав да купам леб и влегов во собата да ја земам јакната. Ја видов […]

Балкан

Крици на неутешната мајка на Раденко кој почина од сепса: „Што ќе правам без тебе сине мој?“

Телото на трагично загинатото осумгодишно дете Раденко Никодиновиќ, кое во саботата почина од сепса што ја зафати неговата рака откако ја скрши, е донесено денеска во семејната куќа во селото […]

Живот

На погребот на најдобриот пријател се појави во жолт фустан. Причината никого не остави рамнодушен!

Кевин Елиот и неговиот најдобар пријател Бери Дилејни, склучиле навистина бизарен договор пред да заминат во војска.Имено, тие си ветиле дека доколку некој од нив загине, другиот ќе дојде на […]

Балкан

Со тажна песна го најави самоубиството: Ова се стиховите од момчето што се фрли под воз

„Те сакам и јас тебе и те молам не тагувај“ – со овие зборови го започна прошталното писмо Урош Дикиќ (19), кој се самоуби скокајќи под товарен воз.Несреќното момче вчера […]

Балкан

СОЛЗИ И ОЧАЈ: Мајката го бакнуваше ковчегот, вујкото не дојде на погреб. Лазар е испратен во вечното почивалиште…

Роднини, соседи и пријатели завчера во Петковци кај Зворник присуствуваа на погребот на дваесетмесечниот Лазар Ребиќ, кој пред неколку дена беше подмолно убиен во Долна Каменица.Осомничена за убиството е 34-годишната […]

Балкан

СОЛЗИ И ТАГА: Брутално убиените Славица и Николина се погребани во ист ковчег

Славица Сабо (24) и нејзината 4-месечна ќерка Николина Сабо, се погребани денеска во заеднички ковчег на Градските гробишта во Нови Сад, откако монструозно ги искасапи до смрт сопругот и татко, […]