Ознака: погреб

Вести

Фото: ЕРДОГАН ЗАПЛАКА над ковчегот од неговиот пријател што го убија пучистите

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган заплака денеска во текот на говорот на погребот на својот пријател, кој загина во текот на обидот за државен удар во Турција.Менаџерот на компанијата на […]

Црна хроника

Погребано е детенцето кое намерно беше прегазено со автомобил

Тага и болка владееја во Куманово вчера, кога беше погребано малото момченце кое почина откако намерно беше прегазено со автомобил. Овој настан ја потресе македонската јавност, а 4-годишниот Алмир А. […]

Сцена

Овој пат срцето не издржало: Манда починал поради овој здравствен проблем?

Како  што пренесуваат српските портали , актерот починал  од инфаркт, а екипата на Итната помош после еден час не успеала да го реанимира.Актерот Милорад Мандиќ Манда, кој починал на сцена, […]

Сцена

Игра на судбината: Дали Манда со овие зборови на погребот на Бата ја предвиде својата смрт?

Милорад Мандиќ Манда беше еден од многубројните актери кои  на погребот на Велимир бата Живојиновиќ  одрржаа проштален говор. На тој 26 мај Манда рекол, меѓу останатото, „Можеби буџетот на оној  министер […]

Сцена

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО од погребот на Малечката невеста: Пријател на Фејсбук откри нови детали – Самоубиство или не?!

Викас Гупта, продуцент и пријател на покојната Пратјуша Банерџи, позната по улогата на Ананди во серијата Малата невеста, објави шокантен пост на својот Фејсбук профил.Имено тој ја објави фотографијата на […]

Црна хроника

Се самоубила за својот роденден и оставила список кој не сака на погребот

Ешли Ригитано скокнала од мост на својот 22-ри роденден. Само неколку часа пред трагедијата, нејзината пријателка на Фејсбук напишала:   „Оној кој постојано ги обвинува другите за тоа што му […]