Ознака: подароци

Живот

Седум најлоши подароци кои никогаш не треба да ги купувате за вашиот партнер за Денот на вљубените

Цвеќиња, чоколадо и плишани играчки се само некои од нив Брачнен советник открива какви подароци презираат вашите партнери да добијат за Денот на вљубените. Овие се обично неоригинални подароци кои […]

Занимливости

Кој во Европа ги носи подароците за Нова година и Божик?

Кај нас на децата подароци им носи Дедо Мраз. Но, на Стариот континет различни личности ја обавуваат оваа „работа“. Сите ја знаеме приказната дека Дедо Мраз во новогодишниот период има […]

Живот

Подароци со лоша енергија: 6-те работи кои не треба да ги подарувате во ниту еден случај

Секогаш е прекрасно да се добие подарок, бидејќи тоа е знак на вистинско внимание и грижа, но уште поубаво е чувството кога подаруваме нешто. Ако и вие обожавате да им […]

Занимливости

Оваа жена бара развод затоа што нејзиниот сопруг бил премногу добар: „Ми купува подароци и не се кара со мене“

Некоја жена од Арапските Емирати побарала развод од својот сопруг поради преголема љубов, грижа и внимание кој што тој ѝ ги давал. Сопругот на својата сопруга ѝ помагал околу домашните […]

Хороскоп

Кој е иделниот подарок за хороскопските знаци?

Колку и да е интересно подарувањето, сепак тоа понекогаш претставува вистинска мака, особено кога немате идеја што да и подарите на некоја личност. Но, во таквите проблеми можат да ви […]

Занимливости

Какви подароци враќаат Американците по празниците

Третина од Американците, или 36 отсто, имаат намера да ги вратат подароците добиени за време на божиќните и новогодишните празници. Најмногу се враќа облека (68 отсто), електроника и електро-технички уреди […]

Занимливости

Дете викнало полиција бидејќи не му се допаѓале подароците од Дедо Мраз, реакцијата на полицајците е за секоја пофалба

Незадоволен од подароците кои ги добил за Божиќ, 9-годишно дете од Германија се јавил на бројот за итни случаеви на полиција која одма тргнала во акција и го решила проблемот. […]