Ознака: подготовки

Занимливости

Почнуваат подготовките: Колку пари им се потребни на средношколците за матурската вечер

Испружи си ги нозете колку ти е долга џергата е добра позната изрека. Уште еден месец до матурските забави, а веќе се прават последните подготовки. Секој сака да изгледа убаво. […]

Занимливости

Почнува годината на свињата: Кинезите се подготвуваат за Нова година, а децата ги чекаат посебни изненадувања

Ширум Кина во тек се подготовки за дочек на Нова година, која Кинезите ја слават според лунарниот календар на 5. февруари, а според кинескиот хороскоп по “годината на кучето”, следи […]

Сцена

60 телохранители, 160 келнери, 1000 гости и детаљ кој ќе ве остави во неверување

На венчавката на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ ќе дојдат гости од цел свет, ќе служат 160 келнери, додека една од најскапите ставки ќе биде изнајмувањето на 120 соби за […]

Сцена

Додека семејството ја организира свадбата Лепа Брена размислува само на ова

Семејството на пејачката Лепа Брена на големо се подготвува за свадбата на нивниот син Филип со пејачката Александра Пријовиќ. За таа прилика пејачката откри и што ќе носи на нивната […]

Македонски фудбал

ФК Брегалница во хотел Гогов ги започнува подготовките за наредната фудбалска сезона

Штипскиот прволигаш ФК Брегалница од 27 јуни ќе ги започне подготовките за претстојната нова 2016/2017 сезона во првата македонска фудбалска лига. Сениорите на ФК Брегалница за почеток ќе минат една […]