Ознака: подмладување

Нега и убавина

Напиток за подмладување, се приготвува за една минута!

Овој рецепт за „антиејџ“ фрапе полно со незаменливи антиоксиданси е одличен оброк против стареење. За неговата подготовка ви е потребна една минута, а една чаша од ова фрапе ќе ги […]

Живот

Диетален пијалок кој ќе ве подмлади за 10 години

За овој здрав пијалок, кој делува како еликсир на младоста, потребни ви се краставица, целер и органски зелен чај.Смирувачкото и благото делување на краставицата е добро познато, а се препишува […]

Живот

Таа има 52. години а изгледа многу помладо благодарение на состојка која чини 200 денари

Таа има 52. години  а изгледа  многу  помладо  благодарение на состојка која  чини 200 денариТаа има 52. години, а изгледа како млада девојка. Тајната на Памела Џејкобс од Велика Британија […]

Живот

Природен еликсир кој секоја жена МОРА да го проба

Подмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички постапки, туку неопходно е да се комбинираат неколку методи. После користењето на овој елексир се […]

Живот

Познат рецепт кој помага при подмладување: Ртени ореви ќе ви го обноват целиот организам!

Сте слушнале за ртена пченица, но  ртените ореви се 1000 пати поефикасни.Рецепт: Килограм ореви  сво  лушпа залејте со  ладна  вода, убаво потопете ги. Пота држете ги  на ладно место две […]

Живот

Јапонска Зоган масажа: За само 2 недели подмладете го лицето за 10 години!

За само две недели ќе го подмладите лицето. Потребно е да посветите 5 до 7 минути дневно и резултатите ќе ве изненадат. Потребно е да посветите 5 до 7 минути дневно и […]

Живот

Жените ставаат кокосово масло на вагината- резултатот е одличен!

Нов бизарен третман   станува се попопуларен меѓу љубителите на природна нега-  нанесување на кокосово мсло на вагината за таа да изгледа помлада, да бид еповлажна тогаш  кога е најпотребно и  […]