Ознака: поднесува оставка

Свет

Тереза Меј денес и официјално си поднесува оставка

Британската премиерка Тереза Меј денес и официјално ќе поднесе оставка од местото лидер на владејачката Конзервативна партија, но ќе остане на премиерското место до изборот на нејзин наследник од редовите на […]