Ознака: поевтинување

Вести

Горивата сепак поевтинуваат

Регулаторната комисија за енергетика, пресметувајќи според новата методологија за формирање на малопродажните цени на дериватите, го објави новиот ценовник што ќе важи во следните седум дена. Од ноќеска на полноќ, […]

Економија

Дизелот поевтинува за 3, а бензинот за 2,5 денари за литар

Регулаторна комисија за енергетика ги објави, веќе најавените, новите цени на горивата. Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените од полноќ се намалуваат во просек за […]

Вести

Поевтинување на бензините

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалија за 1,50 денари, па со тоа цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Вести

Од 1-ви август поевтинува парното!

Парното греење од 1 август ќе поевтини, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Како што соопшти денеска претседателот на РКЕ Димитар Петров, цената на најголемиот снабдувач БЕГ се намалува за 10,93 […]

Вести

Поевтини цени на бензините!

Бензините, од ноќеска на полноќ, поевтинија за два, односно денар и половина, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинства за 0,5 денари. Ова е одлуката која на вчерашната седница […]

Вести

Ново поевтинување на горивата!

Бензините и дизелот поевтинија за половина денар по литар. Според вчерашната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ, малопродажните цени на „еуросуперот БС-95“ изнесува 63 денари за литар, на […]