Ознака: позитивен тест

Сцена

Првично се пофали дека е негативна: Цеца позитивна на корона

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона вирус. Фолк ѕвездата првично направи серолошки тест од венска крв, кој покажал дека е негативна. Сепак после тоа таа направила и ПЦР тест, кој […]