Ознака: позитивни

Ракомет

Корона блокада за Вардар: Без натпревари до крај на годината – има дури 12 позитивни!

Уште еден ракометар на Вардар од денеска е на листата на позитивни во тимот на Вaрдар, а со тоа бројката на играчи кои се позитивни на Ковид 19 се искачи […]

Вести

Двајца пратеници позитивни на Ковид-19, се уште не се знае колкумина ќе одат во самоизолација

Двајца пратеници од Собранието на Република Северна Македонија во изминатите два дена објавија дека се позитивни на Ковид-19, а се уште нема информација колкумина нивни колеги и вработени во службите […]

Живот

Некои бебиња родени од мајки позитивни на коронавирус, веќе имаат антитела

Научници од Британија откриле дека некои бебиња кои се родени од мајки позитивни на коронавирусот веќе имале антитела на болеста. Доктор Патрик Обрајан, претседател на Кралскиот колеџ на гинекологија, вели […]

Вести

Двајца епидемиолози и двајца техничари од Центарот за јавно здравје – Скопје позитивни на коронавирусот

Двајца епидемиолози и двајца техничари вработени во скопскиот Центар за јавно здравје се позитивни на коронавирусот. Директорот на ЦЈЗ Арбен Зибери на прес-конференција попладнево изјави дека тие се во добра […]

Вести

Позитивни на коронавирус во Шкендија и во Ренова!!!

Спортскиот портал „Спортмедиа“ од информации блиски од Тетово дознава дека во Шкендија и во Ренова има позитивни на коронавирус. Двата тетовски тимови направија тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и […]

Вести

Уште 5 македонски граѓани позитивни на коронавирус, вкупно 31 заболен

Попладнево на коронавирус беа тестирани 10 пациенти, од нив 5 се позитивни на вирусот. Позитивна е сопругата на веќе дијагностицираниот пациент од Скопје и 4 здравствени работници – двајца доктори […]

Вести

26 лица позитивни на коронавирус во Македонија

Денешната бројка на заболени со коронавирус во земјата е 26 пациенти, информира министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи. Утрово се тестирани 10 пациенти. Позитивни се тестовите се 3-ца […]

Хороскоп

Ова е најдобрата особина на вашиот хороскопски знак!

Ова е најдобрата особина на вашиот хороскопски знак!Секој знак има нешто по што е познат:  Овен-самоувереност Бик-уникатност Близнаци- комуникативност Рак-емотивност,грижливост Лав-доверливост Девица-знаат во секое време што да кажат Вага-љубезност Скорпија-зрачат […]