Ознака: поклон

Живот

Седум најлоши подароци кои никогаш не треба да ги купувате за вашиот партнер за Денот на вљубените

Цвеќиња, чоколадо и плишани играчки се само некои од нив Брачнен советник открива какви подароци презираат вашите партнери да добијат за Денот на вљубените. Овие се обично неоригинални подароци кои […]

Занимливости

Работел 3 работи за на сите девојки во училиштето да им купи ружи за Валентајн

Додека голем број од момчињата за Валентајн купиле една или неколку ружи, ова момче од сојузната американса држава Јута купил дури 900 ружи. За тоа како што вели, напорно работел […]

Живот

Подароци со лоша енергија: 6-те работи кои не треба да ги подарувате во ниту еден случај

Секогаш е прекрасно да се добие подарок, бидејќи тоа е знак на вистинско внимание и грижа, но уште поубаво е чувството кога подаруваме нешто. Ако и вие обожавате да им […]

Занимливости

Милијардер на вработените им даде подарок вреден 23,5 милиони евра

Милијардерот Метју Молдинг заработи 930 милиони евра откако рипна цената на акциите во неговата компанија The Hut Group, основана во 2004 година. Во изминатите 16 години тој заработи вистинско богатство. […]

Сцена

Сопругот на Карлеуша по враќањето од Мундијалот донесе специјален подарок само за една личност

Актерот Милан Васиќ е активен корисник на социјалната мрежа Инстаграм, на која со своите фанови често дели моменти од своето секојдневие. Сепак, едена посебна фотографија во низата привлече посебно внимание. […]

Сцена

Кралицата Елизабета била многу дарежлива со подарокот за младоженците, но е проколнат!

Иако кралскиот пар треба да се откаже од поголемиот дел од свадбените подароци во вредност од 8 милиони фунти, кои ги примиле од непознати дарувачи и компании кои по тој […]

Занимливости

На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари, а потоа?

Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари. Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ […]