Ознака: полиграф

Вести

ДИK не смеела да повика графолог, нема надлежност да врши своја истрага- одлуката донесена надвор од законскиот рок

Државната изборна комисија немала надлежност да повика графолог за да утврдува дали потписот на граѓанката од Гостивар бил оригинален или не кога бил ставен во Избирачкиот список на гласачкото место […]

Сцена

Дали тој ја уби Јелена?! Овој човек падна на полиграф!

Тајниот додворувач на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ неодамна е приведен на сосолушување во  белградската полиција каде паднал на полиграф! Полицијата го  открила мажот кој  ѝ се додворувал на пејачката Јелена […]

Занимливости

Монструмот од Зајечар ПОМИНА НА ПОЛИГРАФ. Ова е причината!

Најмонструозните злосторства во светот, па и кај нас ги прават психопати. Тие имаат одлична самоконтрола врз емоциите.Затоа се и поопасни. Во нивниот случај полиграфот е немоќен. Тоа се покажа и […]