Ознака: политички партии

Вести

„Павел Шатев“: ВМРО- ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев […]

Вести

ГРОМ: Извршени се антидржавни дејствија од политички партии, пратеници и граѓани

 Граѓанската опција за Македонија смета дека Република Македонија се наоѓа во најголемата политичка и безбедносна криза од осамостојувањето, која не е само меѓуетничка, туку и интеретничка и дека вчера биле извршени повеќе […]

Вести

Иванов денес ќе оствари средби со политичките партии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе има поединечни средби со лидерите политичките партии, на кои ќе се разговара за актуелната политичка состојба.Консултациите со политичките партии кои се застапени во Собранието […]

Вести

Претседателот Иванов утре ќе оствари поединечни средби со политичките партии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов утре ќе оствари поединечни средби со политичките партии, на кои ќе се разговара за актуелната политичка состојба, потврдија за МИА од кабинетот на Иванов.– Консултациите со парламентарните политички партии следуваат […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Одбирате помеѓу реална програма и реални проекти и луѓе кои сакаат да ја разнебитат и федерализираат нашата татковина!

Во прилог интегрален текст од прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп:Во периодот од 2006 па до денес покажавме како вистински се сака и се работи за Република Македонија. Успеавме невработеноста да […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Во недела ќе го заокружиме бројот еден за стабилна и просперитетна држава

Зоран Илиоски, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија за ИЕ5, излезе со изјава. Во продолжение интегрален текст од изјавата:Неколку дена пред да го дадете својот глас […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Оној за кого работните места за младите не се приоритет, не и мисли добро на нашата држава

Николина Дамчевска, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија за ИЕ 5, излезе со изјава. Во продолжение интегрален текст од изјавата.Неколку дена пред изборите, на кои вие […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Владата на ВМРО-ДПМНЕ инвестира 3 пати повеќе средства во образованието, отколку СДСМ

За разлика од СДСМ кој како најголема инвестиција во образованието во Македонија и Прилеп го смета воведувањето на двојазичноста, па дури и во музичкото училиште во Прилеп, ние имаме тотално […]