Ознака: политички прогон

Вести

Алсат: МВР најави кривични против Бачев и Петровски

Полицијата најавува мерки против лидерот на проруската „Единствена Македонија“, Јанко Вачев и екс-функционерот на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски за синоќешниот протест пред куќата на пратеникот Сашо Василевски и навредите што беа […]