Ознака: полицајци

Вести

Доцна синоќа полицајци: Биле нападнати од дрвокрадци

Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци. Како што дознаваат тие, еден од полицајците има отворена повреда на главата, […]

Занимливости

Во автомобилите на овие полицајци има кадифени мечиња, причината ќе ви ги разбуди емоциите

Во последните неколку години се појавуваат повеќе снимки на холандкски сообраќајни полицајци со полни багажници со играчки. Главно меѓу играчките, најмногубројни се кадифените мечиња. Причината за тоа е превенција на […]

Вести

Вечерва се случуваше вистинска драма во Шутка

Вечерва се случуваше вистинска драма во Шутка. Како што информираат од МВР нападнати биле три лица, од кои двајца полициски службеници, а било пријавено дека тројцата внеле женско лице во […]

Вести

Полицајци од Њу Џерси асистираа при породување на жена

Двајца полицајци од градот Хазлет во Њу Џерси и помогнаа на една жена при породувањето.Жената заедно со сопругот пристигнала во полициска станица барајќи помош. Полицајците Кевин Гоган и Пет Кили […]

Вести

Скопјанец се обидел да прегази полицајци

Вчера  околу 19 часот и 45 минути во село Кадино-скопско полициски службеници од Полициското одделение-Петровец се обиделе да сопрат возило комбе натоварено со огревни дрва и управувано  од 24-годишниот  Г.М. […]

Вести

Ќе се декласифицира списокот на полицајци кои учествувале во акцијата против терористите во Диво Насеље!

По промената на професионалните кадри во МВР и замената со партиски послушници кои ќе ги следат партиските директиви медиумите на власта не запираат со напади кон полицијата. Неделникот Фокус излезе со […]

Црна хроника

Тројца полицајци се повредени при приведување на лице во Скопје

Тројца припадници на единицата „Алфа“ попладнево се повредени во сообраќајна несреќа која се случила при обид да приведат лице кое се бара за издржување затворска казна.Како што информираат од МВР, […]

Вести

Четврта ротација на словачки полицајци во Македонија

Дваесет и пет припадници на полицијата на Словачка денеска ќе пристигнат во Македонија за да спроведуваат заеднички патролни активности со македонските колеги на државната граница со Грција, информира денеска Амбасадата […]