Ознака: полициска акција

Македонија

Жител на Љуботен: Ќе кажам тежок збор, но во 2001 немаше волку полиција и галама за потта на селаните кои живеат од тутун и бостан

Жител на Љуботен во изјава за вестите на Сител вели дека оваа акција која утрово ја спроведе финансовата полиција и МВР поради сомнение за сторено кривично дело криумчарење со акцизна […]

Вести Македонија

Полициска акција пред ТЦ “Зебра“

Голема полициска акција во моментов се случува пред трговскиот центар “Зебра“ во скопски Капиштец. Очевидци за Press24 велат дека пред малку, полициски службеници уапсиле едно лице во кафулето во трговскиот, откако […]

Вести Македонија

И во радовишко нелегално се одгледува марихуана

Во местото викано Телешорски извори во атарот на село Смиланци, радовишко полицијата откри нива на која се одгледува марихуана. Заради основано сомнение за сторено кривично дело неовластено произвотство и пуштање […]

Вести

Видео од полициската акција синоќа во Тетово

Министерството за внатрешни работи објави видео снимка од вчерашната контрола што ја изврши во ноќните клубови во Тетово.Полициските екипи заедно со инспектори на Управата за јавни приходи синоќа проверуваа угостителски […]

Балкан

Разбиена меѓународна група за шверц на дрога

Вкупно 22 лица се уапсени во заедничка акција на српската и австриската полиција, во која е разбиена меѓународна група што произведувала наркотици во Србија или ги набавувала од Албанија и […]

Вести

Голема полициска акција во Могила – еве што запленила полицијата

Во село Могила се пронајдени 24.826 килограми тутун тип „Вирџинија“, како и шест ниви со насади од овој тип тутун, во акцијата што ја спровеле вчера и завчера СВР Битола […]

Црна хроника

Голема полициска акција: Претреси во еден скопски универзитет!

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што открија полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име […]