Ознака: полициска држава

Коментари

Македонија насилно стана ДВОЈАЗИЧНА. Законот испратен во СЛУЖБЕН ВЕСНИК

Насилието продолжува. Нема закон. Се се може кога те чуваат кордони полиција и кога користиш сила, брутална сила против голорак народ. Ама… се додека да му зоврие преку глава на […]

Вести Македонија

Полициски упад во домот на Јани Бојаџи, татко му приведен

Почитувани, да, утринава во домот на моите родители во Струмица е извршен претрес и после неколку часа мојот татко Андони (75) е донесен во Скопје и приведен во полициската станица […]

Вести

Вечерва полицијата на Заев го тепаше Македонскиот народ, Мицковски молчи

Ова е невидена брука и вовед во диктатура од болшевички тип. Макеоднскиот народ вечерва беше тепан од страна на полицијата и истовремено изложен на хемиски отрови, најверојатно СОЛЗАВЕЦ. Откако огромна […]