Ознака: полициска потера

Вести

Филмска полициска потера заврши со возило во ендек

Полициска потера на македонскиот автопат заврши со возило во ендек. Инцидентот се случил ноќта во саботата околу 00.15 часот на автопатот А1 кај местото викано Белов, кога полициски службеници се обиделе […]

Балкан

Полициска потера во Нови Сад: Летале евра од црно Ауди!

Во акција на оперативците на полицијата од Нови Сад, денес уапсени се тројца мажи, кои се обиделе да избегаат од полицијата со возило марка „Ауди”.Драмата почнала нешто по 12.30 часот, […]