Ознака: полициска станица

Свет

Со нож убиени четворица полицајци во полициската станица во Париз

Напаѓач вооружен со нож влетал во полициска станица во центарот на Париз, во близина на катедралата “Нотр Дам“ и убил четворица полицајци. Според првичните информации напаѓачот е убиен, а мотивите за […]

Македонија

Каракамишева во полициска станица, заради ширење говор на омраза

Професорката Тања Каракамишева денес била на информативен разговор во полициска станица, бидејќи била пријавена за ширење на говор на омраза. Таа на својот Фејсбук профил објави дека е под сомнение […]

Балкан Вести

Во полициска зграда во Атина фрлени експлозивни направи

Со употреба на домашно изработени експлозивни направи, група млади лица рано утрово ја нападнале полициската зграда во источниот дел на Атина, пренесе грчката новинска агенција „АНА“. Инцидентот се случил утрово во […]

Вести Македонија

Миленко Неделковски во полициска станица

  Новинарот Миленко Неделковски во моментов се наоѓа на разговор во полициската станица во Велес. Неделковски, пред неколку часа, самиот на Фејсбук најави дека полицијата е дојдена на вратата од неговиот […]

Видео

ВИДЕО: Со голи раце ги скрши лисиците и избега од полициска станица!

Алонсо Перез (25) од Лас Вегас уапсен е и осомничен за убиството на 31-годишниот Мохамед Робинсон. Но, додека Перез бил во собата за испрашување, успеал да ги скрши лисиците и […]