Ознака: полициски авион

Црна хроника

Се урна полициски авион во Индоезија!

Индонезиската полиција соопшти денеска дека постои стравување дека 13 лица загинале, откако е загубен контактот со полицискиот авион, кој летал кон островот Батам во близина на Сингапур. Лесниот авион „М28 скајтрек“, […]