Ознака: Полициски службеници

Црна хроника

Полицијата „растури“ бадникарски оган во Орман, десетина лица приведени

Полициски службеници вечерва затекнале десетина лица крај оган во село Орман, во Скопје. Организаторите на „забавата“ се приведени и, како што најавија од Министерството за внатрешни работи (МВР), се соочуваат […]

Македонија

Петмина полициски службеници приведени за земање мито

Петмина полициски службеници од граничниот премин Богородица се приведени за земање мито. Кај нив се најдени 822 евра и алкохолни пијалоци. „Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди […]

Вести

Полициски службеници од Крива Паланка на митинг на СДСМ во Скопје!

Сите овие насмеани лица, кои веруваат во погубната политика на нивниот водач во пропаста Заев, изгледа го преземале рецептот еднаш да кажеш нешто, а потоа да го негираш или докажеш […]

Вести

Промовирани 654 кандидати за полициски службеници

Во Центарот за обука во Идризово денеска по едногодишна успешна обука свечено беа промовирани новите 654 полициски службеници, од кои 143 се жени.Честитајќи им на новите полициски службеници, министерот за […]

Вести

Втора фаза од приемот на кандидатите за полицајци во касарната во Ѓорче Петров

Втората фаза од селекцијата за прием на кандидати за полициски службеници денеска ќе се одржи во касарната во населбата Ѓорче Петров.Предвидено е да се спроведат проверки на физичката подготвеност на […]

Вести

Чавков: Засилување на МВР со нови 600 полициски службеници

Во ова турбулентно време секојдневно сме сведоци и се соочуваме со специфични предизвици кои бараат сериозен пристап и потполна посветеност. Ризиците од безбедносни закани и тероризам, мигрантската криза како глобален […]