Ознака: полнење

Занимливости

Ако ви е празен акумулаторот треба да направите само една работа

Доколку вашиот акумулатор не успева да го запали автомобилот, голема е веројатноста тој да е испразнет. Доколку немате време да чекате помош на пат, потребно е да го направите следново: […]

Технологија

Послушајте ги овие совети: Цел живот погрешно го полниме телефонот

Доколку сакате батеријата на вашиот смартфон уред да остане во добра состојба, морате да водите сметка на неколку работи. Истражувањата покажаа дека полнењето на батеријата во текот на целата ноќ, […]

Технологија

Батериите за мобилните ќе се полнат за неколку минути

Тајната на батериите кои се полнат за неколку минути повеќе не е тајна за научници од Универзитетот „Кембриџ“. Истражувачите открија нова категорија материјали коja овозможува батериите да се наполнат 100 […]

Живот

Ако ви е празен акумулаторот не очајувајте, направете го ова и продолжете да возите

Доколку вашиот акумулатор не успева да го запали автомобилот, голема е веројатноста тој да е испразнет. Доколку немате време да чекате помош на пат, потребно е да го направите следново: […]

Технологија

12 најопасни грешки со кои го уништувате мобилниот телефон! Број 10 е штетен за вашето здравје

Секој умее да каже дека батеријата на телефонот кратко трае,да немате слободен простор и други слични работи кои вас ве нервираат. Но дали навистина нема помош? Ова се работите кои […]

Технологија

Еве каде грешите кога го полните мобилниот телефон

Со појавата на паметните телефони, почнавме да ги полниме телефоните на неколку часа, а не на неколку дена како порано. Тоа може да биде навистина фрустрирачко, но изгледа дека постојат […]

Технологија

Десет најлоши грешки со кои ја уништувате батеријата на мобилниот: Број 8 е опасна по живот!

Доколку сакате батеријата на вашиот телефон да трае подолго, погледнете ги овие 10 корисни совети кои експертите за мобилни телефони ги споделија со јавноста.1. Полнење до 100% не е препорачливо […]