Ознака: полноќ

Вести

ТРЕТА НЕДЕЛА ПО РЕД: Бензините поскапуваат од полноќ

Регулаторна комисијата за енергетика донесе одлука за новата цена на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Трета недела по ред цените на бензините се зголемуваат, додека од полноќ дизелот […]

Вести

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Минатата недела цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми […]

Економија Македонија

Од полноќ горивата – поскапуваат

На денешната седница Регулаторната комисија за енергетика реши бензините и дизелот од полноќ да поскапат за половина денар. Според донесената одлука, дизелот и ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе поскапат за половина […]

Вести

Нови повисоки цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата кои од полноќ се зголемуваат. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,00 ден/лит […]

Вести

Завршува кампањата, од полноќ молк пред неделните локални избори

На полноќ завршува дваесетдневната изборна кампања и почнува молкот пред локалните избори во недела.Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе ја заокружи кампањата со средби со граѓани во Дебарца […]