Ознака: полски хулигани

Вести

Полските хулигани објавија како им е во притворот во Скопје!

Последните два дена, во пресрет на натпреварот од квалификациите за Европското првенство, Македонија ја пречека Полска. Навивачите на Полска уште еднаш докажаа зошто со озлогласени во низа инциденти, што со […]

Меѓународен фудбал

Голем судир на полските хулигани со припадниците на македонското МВР

Хаосот со полските навивачи, кој почна вчера со нивна меѓусебна тепачка на скопскиот плоштад поради која имаше и приведени од полицијата, продолжи и денеска со оглед на неофицијалните информации кои […]