Ознака: понуда

Живот

Муслимански сопственици на ресторан за Божиќ нудат нешто што е ВРЕДНО ЗА ПОЧИТ!

Доколку некој го бара вистинското значење на Божиќ, веројатно ќе го најде во лондонски ресторан чии сопственици се муслимани.Ресторанот „Шиш“, чија специјалност е турската кујна, за Божиќ нуди бесплатен оброк […]

Издвојуваме

Неделното попладне доби ново име – Бранч во Дистрикт бар и ресторан

Полека, но сигурно, Дистрикт бар и ресторан прерасна во култно место, лоцирано во строгиот центар на Скопје. Ентериерот, посебно креиран за секој гостин да биде опкружен со сето она што […]

Сцена

Познат пејач на народни песни доби понуда да сними филм за возрасни. Неговиот одговор ги изненади сите!

Хасан Дудиќ добил понуда да снима филмови за возрасни од една австриска продукција.Бидејќи финансиската ситуација му е многу лоша, познатиот пејач на народни песни Хасан Дудиќ веројатно ќе ја прифати […]

Вести

Туристичкиот потенцијал на Македонија за прв пат беше промовиран во Данска

Туристичката понуда на Република Македонија за прв пат е претставена на саемот за туризам во Копенхаген, Данска.Како што информира Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија на […]

Фото

„Окто“ – морски дворец од 60 милиони долари

Јахтата „Окто“ е една од 46-те јахти прикажани минатата недела на Monaco Yacht Show. Покрај гламурозната надворешност, оваа јахта може да се пофали и со фантастични перформанси и неверојатно луксузен […]

Вести

НЕКОГАШ И СЕГА: Дојран привлекува туристи со убавината!

Дојранско Езеро е најмало тектонско езеро во Република Македонија. Се наоѓа во нејзиниот југоисточен дел, заземајќи површина од 43,1 км².Поради јодот кој го испуштаат алгите за време на нивното цветање […]