Ознака: поплава

Вести

ЗА ВЛАКНО Е ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Автомобил пропадна во необележан ископ кај „Усје“, спасени се две жени!

Невремето кое го зафати Скопје направи вистински хаос во градот. Ситуацијата беше критична на повеќе локации во градот.Кај кружниот тек на булевар Србија кај фабриката „Усје“, необележан ископ кој бил […]

Вести

Трајановски: Ова е елементарна непогода која не се памети во последниве години

„Мобилизирани се сите екипи на јавните претпријатија на градот Скопје, противпожарната единица, Водовод и канализација, комунална хигиена, водовод и патишта. Тука се од МВР, од војската од противпожарната единица. Ни […]

Вести

За само 2 часа во Скопје наврна дожд колку што обично паѓа за цел месец август

Синоќа и утрово во Скопје за само 2 часа наврна дожд колку што обично паѓа за 1 месец во август во последните децении. Овој податок се чини дека најдобро отсликува […]

Вести

ФОТО: Поплавени се автомобили на булевар Србија!

Невреме со пороен дожд, силен ветар и грмотевици попладнево го зафати Скопје и остави неколку делови од градот без електрична енергија, интернет и телевизија.Во меѓувреме на социјалните мрежи постојано се […]

Вести

ФОТО: Гневни Кумановчани бараат одговорност од градоначалникот за поплавувањето на градот!

Кумановчани гневни, бараат одговорност од локалната власт и градоначалникот Зоран Дамјановски – Циц. Централното кумановско градско подрачје попладнево осамна под вода по невремето кое го зафати североистичниот дел на Македонија.Невремето […]

Вести

ФОТО: Поплавен е плоштадот во Прилеп!

Силно невреме денес го зафати Прилеп, проследено со пороен дожд, ветар и грмежи.Дождот поплави поголема површина од градскиот плоштад и предизвика проблеми на просторот каде се одржува фестивалот на скарата […]