Ознака: попладнево

Вести Македонија

Слаб земјотрес попладнево почувствуван во Штип

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со […]

Вести Македонија

Попладнево локален пороен дожд, грмежи, силен ветер и град

Во земјава времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат […]

Македонија

Поднесени седум амандмани на уставните измени

Во законски предвидениот рок до Собранието на Р. Македонија пристигнале седум амандмани на предлог-амандманите на Уставот. Два амандмани поднесе Алијансата на Албанците, по еден Беса и пратеникот од СДСМ Мухамед […]