Ознака: попладне дожд

Вести

Претпладне сончево, попладне дожд – Во недела силен ветер и снег

Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има локални умерени до повремено поројни врнежи од дожд […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и ветровито, со дожд попладне

Денес времето ќе биде променливо облачно и ветровито, со повеќе сончеви периоди претпладне. Попладне ќе има локални врнежи од дожд кои во западните подрачја ќе имаат пороен карактер и на […]