Ознака: попладне

Живот

Обожувате да си дремнувате попладне? Тоа можеби и не е добра идеја, а еве и зошто

Луѓето со вообичаено работно време немаат време за попладневен сон. Но, многумина го практикуваат тоа за време на викендите и со тоа не си прават добра услуга, велат експертите. “Попладневната […]

Вести Македонија

Претпладне облачно со повремен дожд, попладне разведрување

Времето денес во земјава ќе биде облачно со повремен дожд. Според Управата за хидрометеоролошки работи, изутрина ќе има зголемена облачност, а на југоистокот ќе има повремен дожд. Врнежите попладне ќе […]

Вести Македонија

Претпладне облачно, попладне повремен дожд

Времето во земјава денес ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската температура […]

Вести Македонија

Сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд и ретки грмежи

На овој празничен ден ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Максималната температура ќе биде во […]

Вести Македонија

Претпладне сончево со мала облачност, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се движи меѓу 8 и […]

Вести Македонија

Многу топло, со локален пороен дожд и грмежи попладне

Времето во земјава денес ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне претежно во северните делови со локален пороен дожд и грмежи. Макисмалната температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Денес претпладне сончево, попладне локален дожд

Во земјава времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, особено во западните и северните делови на […]

Вести Македонија

Вонредна најава на синоптичарите: Претпладне топло, попладне локално невреме и град

Од утре до вторник под влијание на топла воздушна маса продолжува топлото време, но во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста и локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Синоптичарите […]

Вести Македонија

Времето вообичаено: Претпладне сончево, попладне локално нестабилно

Во Македонија времето денес претпладне ќе биде сончево со мала облачност. Во пладневните часови претежно во планинските региони ќе има зголемена облачност со нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи. […]

Вести Македонија

Од се по малку, претпладне сонце, попладне пороен дожд и грмежи

Денес претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи помеѓу 12 и […]