Ознака: Попова Шапка

Македонија

По потерница од Интерпол на Попова Шапка уапсен германски државјанин (ВИДЕО)

Педесет и петгодишниот германски државјанин Р.В.Л., член на меѓународна криминална група, во заедничка акција на македонската и германската полиција пред три дена бил уапсен на Попова Шапка каде со лажен идентитет […]

Економија

ЕЛЕМ ја подготвува Попова Шапка за продажба

На барање на Владата ЕЛЕМ веќе работи на физибилити студија за ски-центарот Попова Шапка во која ќе бидат презентирани техничката, правната и финансиската анализа на можностите на овој ски-центар, а причината […]

Вести

СЕ ВРАТИ ЗИМАТА ВО МАКЕДОНИЈА: Вистинска зимска идила и снег до два метра во моментов на Попова Шапка

Зимата повторно се врати во Македонија. По пролетните температури низ целата држава, од вчера во Македонија нагло паднаа температурите, а на планините започна интензивно да паѓа снег. Денеска на Попова […]

Вести

Магла на Попова Шапка, видливоста намалена од 80 до 100 метри

Намалена видливост од 80 до 100 метри поради магла вечерва има на Попова Шапка, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на […]

Вести

Поради магла намалена видливост на Стража, Маврово и Шапка, сообраќајот вечерва по влажни коловози

Поради појава на магла вечерва видливоста е намалена од 50 до 60 м на патните правци низ Стража, Маврово и Попова Шапка. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни […]

Вести

На Попова Шапка минус 15 степени, Маврово со 56 сантиметри снежна покривка

Минус 15 степени се измерени изутринава на Попова Шапка, а минус 12 во Маврово и Крушево. Температури под нулата има во сите населени места во Македонија, информира УХМР. Снежната покривка […]

Вести

Утрово најстудено Скопје, во Шапка снег со висина од 19 сантиметри

Утрово најниска температура од -3 степени е измерена во Скопје-Петровец и Берово, -2 во Тетово, Штип, Демир Капија, -1 во Струмица, Куманово, Скопје, нула во Крива Паланка, Битола, Прилеп, Лазарополе […]

Вести

Цела Македонија под снег, на Попова Шапка 19 сантиметри- Еве каде вее во моментов

Претежно облачно време со повремени врнежи кои поради спуштање на студен воздух од север речиси насекаде ќе преминуваат во снег, освен на југоистокот најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Врнежи […]