Ознака: Попова Шапка

Вести

ВЕЧЕРВА СНЕГ БЕЗ СПРЕСТАН ПАЃА НА ОВОЈ ПАТЕН ПРАВЕЦ- ова предупредување не го игнорирајте доколку сте на пат!

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено по влажни коловози. Врне снег на Попова Шапка. Од Македонија пат предупредуваат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и […]

Вести

ЌЕ СЕ ОТВОРИ ЛИ СКИ СЕЗОНАТА НАБРЗО: Во овој туристички центар денеска врне снег без престан

Прогнозата на метеоролозите очигледно се исполнува. Денеска снег без престан врне на Попова Шапка, а ова е добар знак за сите љубители на ски спортовите бидејќи тоа значи дека наскоро […]

Вести

ВЕЧЕРВА НА ОВА МЕСТО ТРУПА СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- еве каков викенд најавува УХМР почнувајќи од вечерва!

Вечерва на радост на сите љубители на зимата- врне снег. Иако март е предвесник на пролетта снег вечерва без престан паѓа на Попова Шапка каде викендов времето може да го […]

Вести

Попова Шапка и со малку снег е полна со гости

Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија […]

Македонија

По потерница од Интерпол на Попова Шапка уапсен германски државјанин (ВИДЕО)

Педесет и петгодишниот германски државјанин Р.В.Л., член на меѓународна криминална група, во заедничка акција на македонската и германската полиција пред три дена бил уапсен на Попова Шапка каде со лажен идентитет […]

Економија

ЕЛЕМ ја подготвува Попова Шапка за продажба

На барање на Владата ЕЛЕМ веќе работи на физибилити студија за ски-центарот Попова Шапка во која ќе бидат презентирани техничката, правната и финансиската анализа на можностите на овој ски-центар, а причината […]

Вести

СЕ ВРАТИ ЗИМАТА ВО МАКЕДОНИЈА: Вистинска зимска идила и снег до два метра во моментов на Попова Шапка

Зимата повторно се врати во Македонија. По пролетните температури низ целата држава, од вчера во Македонија нагло паднаа температурите, а на планините започна интензивно да паѓа снег. Денеска на Попова […]