Ознака: популарност

Кулинарство

Светот полуде по ова кремасто кафе, а по овој рецепт може да си го подготвите и дома

Една од малите работи што едвај чекаме е да ги направиме е да се напиеме кафе со пријателите. Изгледа дека ќе мора да почекаме некое време, но од друга страна, […]

Технологија

Апликацијата Зум поради популарноста е под зголемена контрола

Апликацијата за видео конференции Зум се најде под високо ниво на контрола поради нејзината популарност за време на пандемијата на коронавирусот, бидејќи во моментов милиони луѓе ја користат за работа […]

Занимливости

Сите го сакаат: Овој тепих е толку популарен што има свој Инстаграм профил

Црно-белиот тепих со украсни мотиви од северот на Африка е новото омилено парче на вљубениците во ентериерот. Станува збор за ефектен тепих од француски бренд, познат по тренди парчињата кои […]

Сцена

Познатиот турски готвач пред 10 години работел за плата од 400 евра, а денеска е споственик на компанија од 1,5 милјарди евра

Да земиш и да го подготвиш месото никогаш не претставувало еден вид на уметност. Исто така на никој претходно не му текнало дека турањето сол еден ден може да постане […]

Занимливости

Ова е или болест или фетиш: Има 210 килограми, луѓе плаќаат цело богатство само да ја гледаат како јаде

Вебкам девојка, која тежи 210 килограми открила како заработува богатство јадејќи 10.000 калории дневно пред фановите кои ѝ плаќаат за тоа. Аманда Фаје (25) го користи својот огромен апетит за […]

Видео

Ги бутна сите рекорди: Ова е најпопуларната македонска песна на ЈУТЈУБ – шест милиони прегледи (ВИДЕО)

Сигурно не треба многу за да погодите која е најпопуларна Македосна песна на youtube. Песна која почна да се пее на сите свадби, слави, веселби која почна повторно да живее […]

Сцена

Главоболката може да биде фатална: Местото што ве боли открива детали за вашето здравје

Не сакам да бидам во центарот на вниманието повеќе од три часа”, рекла Брена. Лепа Брена која на 15 декември ќе одржи голем концерт во Скопје во интервју за српските […]

Сцена

Беше мигрант кој се шверцувал во брод, денес заработува милиони на Инстаграм

Кога почна да објавува фотографии од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур стана ѕвезда на Инстаграм под името Јакибој (Yakiboy). Тетовираниот мускулест маж кој денеска шета по улиците на […]