Ознака: поранешна Југославија

Автомобилизам

7 интересни работи за автомобилот што го сакаше поранешна Југославија

Лада беше исклучително популарен автомобил во поранешна Југославија. Се шушкаше дека Русите работеа на извоз на автомобили со подобар квалитет од оние што им беа достапни на локалното население. Автомобилите […]

Живот

Легендарниот актер е многу болен и се повлече од јавниот живот

Аљоша Вучковиќ, легендарниот актер од поранешната Југославија вчера го прослави 72 роденден, но поради болест тој се повлече од јавниот живот и веќе не глуми. Иако оствари незаборавни улоги во […]