Ознака: породување

Сцена

Шок најава на Марко Миљковиќ: „Породувањето на Луна ќе го снимам со дрон“!

Марко Миљковиќ поради коронавирусот нема да смее да присуствува на породувањето на неговата сопруга Луна, па ссмислил како да го сними раѓањето на нивната ќерка Миа. „Поради корната, лекарите не […]

Занимливости

Кога се раѓаш во авион, се знае – леташ бесплатно целиот живот

Бебето кое е родено во авион на компанијата “Egypt Air”, за подарок добилo бесплатни карти за патување со авион во текот на целиот живот. Од компанијата “Egypt Air” најавиле дека […]

Занимливости

Ужасна снимка која ја крена јавноста на нозе: Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работела

Една мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава своето тукушто родено бебе во кеса зад продавницата во која работела. Снимката ги […]

Живот

По породувањето, женското тело го чекаат позитивни промени

Бременоста и периодот после породувањето носат низа промени кои се различни кај секоја жена. Додека најчесто се зборува за негативните промени, ретко кој ги спомнува оние позитивните. По породувањето, женското […]

Љубов и секс

Мајките тврдат: Секс по породување – подобар од кога било

Ако неодамна сте родиле дете, сосема е разбрливо да се грижите за првиот секс по породувањето. Добрата вест е дека повеќето жени тврдат дека сексуалниот живот им станал многу подобар […]

Сцена

Аделина Тахири пред неколку месеци се породи, а сега ја крена маичката и упати јасна порака до сите жени

Албанската пејачка Аделина Тахири неодамна се оствари во улогата на мајка. Таа минатото лето го роди своето прво дете, синот Џон, а пејачката не дочека ниту 40 денови и веднаш […]

Живот

Снег веел 105 дена – скопјанец ја носел сопругата на раце низ снегот од Драчево до државна болница за да се породи

Најчудните работи што му се случиле на Скопје во периодот од 1955 до 1963 година се: Чудниот снег кој веел 105 дена без престан, полавата во 1962 година и секако […]