Ознака: пороен дожд

Вести Македонија

Од утре попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Портокалово ниво на опасност од високи температури и УВ зрачење со вредност 9, ќе биде активирано денес на територијата на целава земја. Времето ќе биде сончево и многу топло со […]

Вести

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи- еве до кога ќе го имаме дождот

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен […]

Вести

Вонредна временска прогноза: Пороен дожд, грмежи и силен ветер

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава […]

Вести Македонија

Времето денес: Ќе има и сонце, и пороен дожд со грмежи

Во Македонија времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен […]

Вести Македонија

И денес променливо облачно и нестабилно

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен […]

Вести Македонија

Претпладне облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Денес времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, особено попладне кога се очекуваат локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 6 до 13 степени, а […]