Ознака: Порторико

Вести

Животот во Порторико по ураганот Марија стана невозможен

По ураганот Марија, жителите на Порторико останаа без струја, храна, нема ниту доволно вода за пиење, а ситуацијата не се поправа, туку се влошува, јавуваат западните медиуми.Ураганот Марија пред околу […]

Сцена

Славната пејачка донира милион долари за родното Порторико

Американската пејачка Џенифер Лопез чии родители се Порториканци, вети еден милион долари за опоравување на Порторико од ураганот Марија.Таа изјави дека ќе даде пари на различни хуманитарни организации за да […]

Вести

Трамп: Порторико е во неволја

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Порторико е во голема неволја по ударот на ураганот Марија и оти веќе има долг од неколку милијарди долари.-Порторико веќе патеше од разрушена […]

Сцена

Позната пејачка донира милион долари за родното Порторико

Американската пејачка Џенифер Лопез чии родители се Порториканци, вети еден милион долари за опоравување на Порторико од ураганот Марија.Таа изјави дека ќе даде пари на различни хуманитарни организации за да […]

Вести

Трамп: Порторико е во неволја

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Порторико е во голема неволја по ударот на ураганот Марија и оти веќе има долг од неколку милијарди долари.-Порторико веќе патеше од разрушена […]

Вести

Еве како сега изгледа сега преубавата населба во Порторико од спотот за „Деспасито“

Еве како сега изгледа сега преубавата населба во Порторико од спотот за „Деспасито“ Со децении туристите кои го посетувале Порторико ја избегнувале населбата Сан Хуан – Ла Перла, место кое го […]

Вести

Порторико неколку месеци ќе остане без електрична енергија, еве зошто

Ураганот Марија предизвика прекин на струјата ширум Порторико, каде живеат 3,5 милиони жители, соопштија тамошните власти.Гувернерот на Порторико, Рикардо Росело го нарече ураганот „најразорна бура“ во последните 100 години и […]