Ознака: портрет

Видео

Ова е талент – портрет за 90 секунди

Британскиот сликар D.Westry за околу една минута прави неверојатен портрет. Погледнете го видеото, дознајте за што станува збор. Британскиот сликар D.Westry за околу една минута прави неверојатен портрет. Погледнете го видеото, […]

Сцена

Првиот официјален портрет на принцезата Кејт Мидлтон е катастрофален

Првиот официјален портрет на војводката од Кембриџ, или принцезата Кејт Мидлтон беше претставен денес во Националната галерија на портрети во Лондон. Портретот е дело на познатиот Пол Имсли кој го […]