Ознака: посвојување

Занимливости

Беа сиромашни, но посвоија дете и му дадоа љубов: Кога момчето порасна им овозможи живот од соништата

Кога Џејви Лазаро Бадиле бил дете, тој бил посвоен од страна на прилично сиромашен пар од Филипини. Немал богато детство, но бил благодарен што имал љубов бидејќи тие му дале […]

Живот

Го посвоиле девојчето кое го пронашле во картонска кутија! Десет години подоцна следувал шок!

Родителите кои од било која причина одлучуваат да ги напуштат своите деца секогаш се срцепарателни и за детето е многу трауматично. Меѓутоа, се случува тие деца да успеаат да изградат […]

Живот

Оваа четворка секојдневно во училиште доаѓале искинати и гладни: Кога еден ден не се појавиле, наставничката дознала СТРАШНА ВИСТИНА

Животот на четворката Бјанка, Медисон, Тифани и Парис делувал совршено. Живееле во една од најбогатите населби на светот. Но не било се така совршено како што изгледа. Нивните родители биле […]

Живот

Сираче од Бугарија со години било изгладнувано и на чекор до смртта: Погледнете ја неговата неверојатна трансформација!

Седумгодишно момче од Бугарија кое тежело само 3,5 килограми напредува со зачудувачка брзина откако било посвоено од грижлива жена од САД.Детенцето било изгладнувано во текот на целиот свој живот, а […]

Видео

Работник во 1995 година пронашол изгубено бебе – по 20 години се случува нешто неверојатно!

Во октомври 1995 година еден градежен работник од Чикаго слушнал несекојдневни звуци додека работел. Во ѓубре пронашол оставено бебе.Човекот по име Герчланд Роки Хајат веднаш ја одвел во болница, каде […]

Живот

Тврди дека немала избор: Исповед на мајка која посвоила, а потоа го вратила детето

-Го посвоив синот првенствено затоа што не го пронајдов вистинскиот маж со кој би основала семејство. Исто така, отсекогаш знаев дека тешко би се носела со дете со потешкотии во […]