Ознака: посебен сообраќаен режим

Вести Македонија

Посебен сообраќаен режим поради меѓународната кружна трка „Скопје-2019“

Посебен сообраќаен режим денеска и утре во периодот од 7:00 до 17:00 часот ќе биде воведен на дел од булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје поради меѓународниот кружен натпревар во автомобилизам […]

Вести Македонија

Викендов посебен сообраќаен режим на повеќе улици во Скопје

Град Скопје информира дека вечер, од 19 до 24 часот, ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот „Партизански одреди“, на потегот од вкрстувањето со улицата „Франклин Рузвелт“ до вкрстувањето […]

Живот

На булевар “Илинден“ посебен сообраќаен режим

Поради снимање филм на дел од булеварот “Илинден“ сообраќајот ќе биде пренасочен по околните сообраќајници, информира МВР. Посебниот сообраќаен режим ќе биде воведен денеска и утре од 21 до 6 часот […]

Македонија

Денес и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Посебен сообраќаен режим ќе се воведе денес и утре во период од 14:00 до 22:00 часот поради одржувањето на Европското атлетско екипно првенство во националната арена “Тоше Проески“ во Скопје. […]

Македонија

Заради „Илинден“ и снимање филм центарот на Скопје утре со посебен сообраќаен режим

Поради одбележувањето на „Илинден“, утре од 9 часот ќе во Скопје ќе има посебен режим на сообраќај. За сообраќај ќе биде затворен потегот од крстосницата помеѓу улицата 11-ти Октомври и […]

Живот

За Велигден во Скопје посебен сообраќаен режим

По повод празникот Велигден викендов на 27 и 28 април за одредени сообраќајници во централното градско подрачје, и општините Ѓорче Петров и Аеродром ќе биде  воведен посебен сообраќаен режим. Од Министерството […]

Вести

Посебен сообраќаен режим поради Духовден

Црквата и верниците утре го одбележуваат „Духовден“, поради што денешниот ден е неработен.Од МВР информираат дека поради претстојниот верски празник Духовен на 18 јуни, во сабота, кај гробиштата Бутел од […]