Ознака: посебен

Македонија

Утре заради Водици посебен сообраќаен режим во Скопје

За време на одбележувањето на празникот Богојавление – Водици во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и Аеродром утре ќе биде воведен посебен режим на сообраќај, соопшти Министерството […]

Вести Македонија

Утре посебен сообраќаен режим околу Соборниот храм

Утре, 6 јануари, со почеток во 11.00 часот во организација на Здружение за возобновување на православните традиции „Бадникови поворки“ ќе се одржи манифестација во рамките на Бадникови поворки. Манифестацијата ќе […]

Вести Македонија

Попладне во Центар посебен сообраќаен режим

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска од 19 часот ќе биде организиран посебен сообраќаен режим во централното градско подрачје, поради протестен марш од плоштадот ВМРО до пред зградата на […]

Вести Македонија

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ-посебен сообраќаен режим

Заради закажаниот протест на ВМРО-ДПМНЕ денес во 17 часот Министерството за внатрешни работи  информира дека ќе бидат преземени мерки за посебен сообраќаен режим низ центарот на Скопје. „Протестот ќе има релација […]